Zamiana miejsc, teraz ja Tobie pomogę

Historia wpływu na drugą osobę.

Joannę spotkałam kilka miesięcy temu. Dowiedziałam się czym zajmowała się na studiach w latach 90 tych i stanęłyśmy przed sobą, z poczuciem zamiany miejsc. 

Od początku

Lata 90-te, dla mnie lata kolorowego początku wolności.
Gazety były źródłem informacji, jak sobie radzić w życiu, czym jest ciało, czym miłość, pełno historii z życia codziennego. Historii niezrozumiałych wtedy dla mnie, a jednak ktoś je zaczął mi tłumaczyć.

Nie było internetu, nie każda mama rozmawiała z dziećmi. Był kościół, który raczej nie był zwolennikiem głośnych rozmów o “grzesznych” tematach.

Nie pamiętam szczegółów tych kolorowych gazetach, nie wiem, które co zawierały, ale pamiętam, że były różne zakładki tematyczne, muzyka, moda i porady.

Taka praca

Gdy spotkałam Joasię zapytałam się, czy to prawda, że w jednym z tych kolorowych gazet odpowiadała na listy? Odpowiedziała, że tak.

Opowiedziałam jej, że była jednym z okienek na świat dorosłego. Opowiedziałam o moich odczuciach i zatrzymałyśmy się, Joanna milczała. Nie wiedziała, że tak jej praca mogła wpłynąć na innych. Po prostu odpisywała na listy, w większości głupoty.

Powiedziałam jej, że jej ówczesna praca była zauważona przez małolaty, które mogły tylko tak czytać o miłości, intymności i podobnych tematach.  Napisać list i mieć nadzieję, że nawet głupoty, ale ktoś to czyta. No i czytał.

Zamiana ról

Patrzyłyśmy na siebie i obie pomyślałyśmy podobnie, że teraz zamiana ról

Wzruszenie przeszyło nasze serca, łzy w oczach.

Dziś siedzimy i tym razem pomagam Joannie w rozumieniu świadomości i przestrzeni, ale wcześniej ona wskazywała kierunki mnie.

Dlaczego o tym piszę?

Bo codziennie spotykamy osoby i kiedyś możemy zamienić się rolami, czynnościami.

Ktoś mi otwierał oczy, a dziś ja otwieram tej osobie oczy, tłumacząc czym Świat.

Zauważ ile wokół Ciebie takich zamian ról.

Bliskich, a może i całkiem obcych, którzy okazuje się później – jednak mieli na nas wpływ.

Popatrz na swoje otoczenie, na dzieci, bo daleko patrzeć nie trzeba. Jak nasze słowa na nich wpływają.

Pełno przykładów, zamian ról. Dziś my dzieciom pokażemy np. jak dbać o świat, a co z tym zrobią, mocno wpłynie na nas i może wtedy oni nam pokażą jak na nowo dbać o świat.

Wpływamy na siebie, więc róbmy to odpowiedzialnie.

Dorota

Podziel się

Możesz również polubić

Dodaj komentarz


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Resize text-+=